Cennik

KOLEJ CZYNNA  CAŁY ROK!
Co pół roku odbywa się obowiązkowa, dwutygodniowa przerwa techniczna. Godziny pracy kolei podawane są na stronie: www.czantoria.net
DLA OSÓB Z PROBLEMAMI RUCHU
Możliwość wywozu koleją wózka inwalidzkiego.
ROWERY GÓRSKIE
Możliwość wywozu koleją linową roweru górskiego.
MIEJSCE PRZYJAZNE DLA RODZIN
Dzieci do 4 lat podróżują koleją bezpłatnie. Dzieci do lat 10 podróżują tylko pod opieką osoby dorosłej. Akceptujemy Kartę Dużej Rodziny.
ZWIERZĘTA
Małe psy należy przewozić na kolanach. Dla dużych psów należy zabrać kocyk, zalecamy również kaganiec. Podczas wyjazdu trzymaj zwierzę na smyczy. Pamiętaj też by posprzątać po swoim pupilu.
ATRAKCJE PRZY GÓRNEJ STACJI
Tor saneczkowy przy górnej stacji. Wieża widokowa – 30 min spacerem. Sokolarnia – ptaki drapieżne na żywo.

Do rozpoczęcia długiego Weekendu Majowego zostały już tylko 2 dni!!!! Zapraszamy! Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji!


 

Cennik dla turystów pieszych

 
Normalny
Ulgowy
grupa 15 osób i więcej (w tym młodzież)
Bilet góra - dół
22 zł
18 zł
17 zł
Bilet w jedną stronę
16 zł
14 zł
13 zł
Wyjazd z rowerem
18 zł
16 zł
Regulamin cennika Kolei Linowej "Czantoria" sp. z o. o.

Regulamin cennika Kolei Linowej “Czantoria” sp. z o.o.
1. Zakup biletu stanowi akceptację niniejszego Regulaminu i cennika.
2. Bilety są ważne wyłącznie w dniu zakupu, tj. należy go wykorzystać w tym dniu.
3. Dzieci w wieku niemowlęcym powinny być przewożone w nosidełkach.
4. Dzieci o wzroście poniżej 1,25 m oraz w wieku do lat 10 mogą podróżować koleją linową tylko w obecności dorosłych.
5. Bagaże typu plecaki, torby i inne, należy przewozić na kolanach.
6. W przypadku zgubienia lub też zniszczenia biletu, reklamacji nie uwzględnia się.
7. Niewykorzystany bilet nie podlega zwrotowi, za wyjątkiem sytuacji opisanych w punkcie: zwroty.
8. Cena biletu na kolej linową nie obejmuje ubezpieczenia w górach.
9. Zniżki, rabaty i promocje nie łączą się.

Tor saneczkowy:
1. Bilety na tor saneczkowy sprzedawane są w kasie stacji górnej kolei.
2. Dzieci do lat 8 mogą korzystać z toru saneczkowego tylko z osobami dorosłymi.
3. Podczas deszczu, burzy oraz mgły tor saneczkowy jest nieczynny.

Darmowe przejazdy koleją linową przysługują:
Dzieciom do dnia 4 urodzin (wymagany jest dokument potwierdzający wiek dziecka).

Bilety ulgowe na przejazdy koleją linową przysługują:
1. Dzieciom, które ukończyły 4 rok życia i młodzieży szkolnej na podstawie legitymacji szkolnej.
2. Studentom do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji studenckiej, legitymacji ISIC lub Euro 26.
3. Osobom niepełnosprawnym za okazaniem dokumentu o niepełnosprawności.
4. Seniorom po przekroczeniu 65 roku życia za okazaniem dokumentu tożsamości.

Bilety za 1 zł przysługują:
1. Opiekunom grup szkolnych (1 opiekun na 10 podopiecznych).
2. Przewodnikom prowadzącym grupy.
3. Parom Młodym jadącym na sesje ślubne – szczegóły w kasie.

Osoby upoważnione do skorzystania ze zniżki na zakup biletu (dotyczy zniżki od cen normalnych):
1. Posiadacze Karty Lojalnościowej “Czantoria +” rabat w wysokości 2 zł na kolej linową (bilet normalny i ulgowy) oraz 2,00 na tor saneczkowy (od ceny 9 zł).
2. Posiadacze Karty Dużej Rodziny rabat w wysokości 20 % na kolej linową (bilet normalny i ulgowy). Rabat udzielany jest za okazaniem Karty Dużej Rodziny (dotyczy każdej osoby).
3. Posiadacze Beskidzkiej Karty Rabatowej rabat w wysokości 2 zł od regularnej ceny biletu na kolej linową. Rabat dotyczy tylko biletów Normalnych tylko dla posiadacza karty.
4. Członkowie posiadający ważną legitymację PTTK otrzymują rabat w wysokości 2 zł od regularnej ceny biletu na kolej linową (bilet normalny i ulgowy).
5. Mieszkańcy Ustronia: bilet w dwie strony 15 zł, bilet w jedną stronę 10 zł – tylko za okazaniem w kasie biletowej dokumentu poświadczającego miejsce zamieszkania, dotyczy każdej osoby.

Zwroty:
1. Turysta może dokonać zwrotu zakupionego biletu wyłącznie przed upływem jego ważności. Nie dokonuje się zwrotu należności za niewykorzystany bilet po upływie terminu jego ważności.
2. W przypadku całkowitej rezygnacji z biletu zakupionego na przejazd koleją na trasie góra- dół lub biletu zakupionego tylko na trasę w dół lub w górę- zwraca się zapłaconą należność.
3. Opłata za zakupiony bilet podlega zwrotowi w całości w przypadku rezygnacji z biletu z powodu nie kursowania kolei przez czas dłuższy niż 2 godzinny, spowodowany czynnikami zewnętrznymi, niezależnymi od kolei oraz w przypadku gdy do niewykorzystania biletu doszło z innych przyczyn leżących po stronie Kolei Linowej „Czantoria” Sp. z o.o.
4. Zwrotu należności dokonują kasy biletowe prowadzące sprzedaż biletów po okazaniu kasjerowi oryginału biletu wraz z dowodem zakupu np. paragon, faktura VAT, wydruk z karty płatniczej, itp.
5. W przypadku zgubienia lub też zniszczenia biletu, reklamacji nie uwzględnia się.

Ochrona danych osobowych:

1.  Administrator danych osobowych Kolej Linowa Czantoria przetwarza dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa a w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( tj. Dz.U. z 2018 r., poz. 1000), Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych w celu przetwarzania wizerunku, nieodpłatnego utrwalanie i wykorzystanie wizerunku do potwierdzenia przysługujących zniżek oraz identyfikacji osoby uprawnionej do korzystania z karnetów lub biletów w okresie na który zostały przyznane. Rozpowszechnianie wizerunku jako przetwarzania danych osobowych, pozyskanych podczas imprez organizowanych na terenie Kolei Linowej Czantoria z powodu braku  możliwości pozyskania przez organizatora imprezy oddzielnych pisemnych zgód na przetwarzanie danych osobowych, również może zostać uznane w sposób dorozumiany poprzez samo uczestnictwo lub powołanie się przez organizatora na jego uzasadniony interes tj. przetwarzanie wizerunku w celach marketingu bezpośredniego, ale też dotyczący wyłącznie promocji imprezy .

2. Osobie korzystającej usług Kolei Linowej Czantoria przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania jak również prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.

3. Osoba korzystająca z usług Kolei Linowej Czantoria ma prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4. Można skontaktować się z Administratorem przez stronę www.czantoria.odo.ustron.pl, lub za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych, wysyłając wiadomość e-mail na adres: iodo1@odo.ustron.pl

Prezentowany cennik, oferty specjalne oraz promocje mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu KC.

Dla grup zorganizowanych, młodzieży szkolnej powyżej 20 osób
Bilet góra- dół
17 zł / osoba
Bilet w jedną stronę
13 zł / osoba
Zjazd torem saneczkowym
6 zł / osoba
Sokolarnia - wejście i prelekcja
4 zł / osoba
Wieża widokowa na szczycie Wielkiej Czantorii
2,5 zł / osoba
✔ Dodatkowe rabaty – dla grupy powyżej 20 osób:

 • 50 % na zdjęcie z ptakiem drapieżnym na rękawicy w Sokolarni
 • Ognisko z kiełbaską przy górnej stacji KL Czantoria – 9 zł /os. – herbata, kiełbaska, chleb (wcześniejszy kontakt mailowy)

 

Cennik dla narciarzy

SEZON WYSOKI - KARNETY CZASOWE

Ceny obowiązują od 24.12.2018 - 03.03.2019
Normalny
Ulgowy
2 godzinny
55 zł
45 zł
4 godzinny
65 zł
55 zł
całodzienny + herbata gratis
85 zł
65 zł
CENY KARNETÓW OBOWIĄZUJĄCE PRZEZ CAŁY SEZON ZIMOWY
Karnet 2 dowolne dni w sezonie
149 zł
Karnet 6 dowolnych dni w sezonie
360 zł
Karnet całosezonowy
980 zł
Karnet Solisko 1- godzinny
20 zł
Karnet Solisko 2-godzinny
30 zł
Pojedynczy wjazd
10 zł
SEZON NISKI - KARNETY CZASOWE

Ceny obowiązują do 24.12.2018 oraz od 04.03.2019
Normalny
Ulgowy
2 godzinny
45 zł
40 zł
4 godzinny
60 zł
50 zł
całodzienny + herbata gratis
80 zł
60 zł
Regulamin cennika karnetów oferowanych przez Kolej Linową Czantoria w Ustroniu
Regulamin cennika karnetów oferowanych przez Kolej Linową Czantoria w Ustroniu
  1. Karnet całodzienny ważny jest od pierwszej aktywacji w dowolnym dniu sezonu zimowego.
  2. Karnet czasowy ( 2 i 4 godziny ) ważny jest od pierwszej aktywacji przez 2 lub 4 godziny w dowolnym dniu sezonu zimowego..
  3. Karnety na 2 lub 6 dowolnych dni ważne są do końca sezonu zimowego – bez możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystane dni.
  4. Karnet całosezonowy ważny jest od 01 grudnia  do 31 marca w sezonie, na który został zakupiony.
  5. Karnet 1- godzinny oraz 2- godzinny Solisko, ważny jest od pierwszej aktywacji przez 1 godzinę lub przez 2 godziny w dowolnym dniu sezonu zimowego tylko na wyciągu orczykowym Solisko.
  6. Bezpłatny karnet przysługuje dzieciom do dnia poprzedzającego dzień ukończenia 4  roku życia, pod warunkiem, że korzystają z usługi w towarzystwie osoby dorosłej powyżej 18 lat, która zobowiązana jest do okazania dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.
  7. Karnet ulgowy przysługuje dzieciom w wieku od 4 lat do ukończenia 16 lat, seniorom powyżej 60 roku życia oraz osobom niepełnosprawnym– karnety wydawane są tylko na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek lub niepełnosprawność.
  8. Przy sprzedaży karnetu pobierana jest każdorazowo kaucja zwrotna w wysokości 10 zł. Kaucję można odzyskać przy zwrocie karnetu w kasie do 30 kwietnia, sezonu na który został zakupiony.
  9. Herbata gratis wydawana jest w gastronomii przy dolnej oraz górnej stacji na podstawie kuponu wydanego przez kasjera przy zakupie karnetu całodniowego.
  10. Za niewykorzystany czas na karnetach nie przysługuje zwrot pieniędzy. Karnety zakupione w poprzednim sezonie zimowym nie podlegają zwrotowi, nie przysługuje też za nie zwrot kaucji.
  11. Zwrot pieniędzy za niewykorzystanie karnetu w bieżącym sezonie możliwy jest tylko za okazaniem karnetu i paragonu w przypadku jak np.: wypadek na stoku zgłoszony w GOPR, awaria urządzeń technicznych.
  12. Karnet zagubiony oraz uszkodzony w sposób widoczny nie podlega zwrotowi ani wymianie na nowy, nie przysługuje też za niego zwrot kaucji ani pieniędzy za niewykorzystany limit.
  13. Niekorzystne warunki pogodowe nie upoważniają do odszkodowań, zwrotu kosztów, ani przedłużenia ważności karnetu.
  14. Ostrzegamy przed umieszczaniem karnetu w bezpośredniej bliskości telefonów komórkowych, gdyż grozi to rozmagnesowaniem ( co nie podlega reklamacji ).
  15. Przy jednorazowym zakupie karnetów czasowych dla grupy liczącej minimum 10 osób przysługuje zniżka dla jednego opiekuna w postaci karnetu za 10 zł. Grupom powyżej 20 osób przysługuje dodatkowa zniżka 10% rabatu na każdy karnet.
  16. Zakup karnetu wyjazdowego, karnetu czasowego stanowi akceptację cennika oraz obowiązujących regulaminów.
  17. Karnet czasowy jest aktywowany i personalizowany za pomocą zdjęcia i pomiaru wysokości w momencie pierwszego zbliżenia do czytnika bramki.
  18. Jedyną osobą uprawnioną do korzystania z karnetu czasowego jest osoba, która dokonała aktywacji i personalizacji karnetu.
  19. Podczas każdego przejścia przez bramkę wykonane są zdjęcia osoby korzystającej z karnetu. Zdjęcia używane są do celów kontrolnych.
  20. Posługiwanie się karnetem jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku do celów kontrolnych oraz jego zapisanie w systemie kontroli dostępu przez okres ważności uprawnień znajdujących się na karnecie.
  21. Wykorzystanie wizerunku a ochrona danych osobowych:

a) Administrator danych osobowych Kolej Linowa Czantoria przetwarza dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa a w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( tj. Dz.U. z 2018 r., poz. 1000), Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych w celu przetwarzania wizerunku, nieodpłatnego utrwalanie i wykorzystanie wizerunku do potwierdzenia przysługujących zniżek oraz identyfikacji osoby uprawnionej do korzystania z karnetu w okresie na który został przyznany karnet.

b) Osobie korzystającej z karnetu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania jak również prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.

c) Osoba korzystająca z karnetu ma prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

d) Można skontaktować się z Administratorem przez stronę www.czantoria.odo.ustron.pl, lub za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych, wysyłając wiadomość e-mail na adres: iodo1@odo.ustron.pl

 1.  Za próbę wyłudzenia przejść lub w przypadku korzystania z karnetu przez osobę nieuprawnioną oraz nieprzestrzegania  zasad zawartych w niniejszym regulaminie – blokowana będzie możliwość dalszego korzystania z karnetu. W takim wypadku przysługuje za nią jedynie zwrot kaucji.
 2.  Na życzenie personelu kolei lub organów kontroli, należy okazać karnet. Odmowa okazania, skutkuje zablokowaniem           możliwości dalszego korzystania z karnetu.

Karnet specjalny dla mieszkańców Ustronia w cenie 580 zł / sezon – do 31 marca. Karnety wydawane są w kasach biletowych tylko na podstawie dokumentu stwierdzającego miejsce zamieszkania. Karnet jest czasowy, całosezonowy jest numerowany i podpisany imieniem i nazwiskiem właściciela. W przypadku korzystania z karnetu przez osobę nieuprawnioną – blokowana będzie możliwość dalszego korzystania z karnetu. W takim przypadku, przysługuje za nią jedynie zwrot kaucji.


 

tor saneczkowy

Bilety na tor saneczkowy sprzedawane są w kasie Stacji Górnej Kolei.

1 przejazd
9 zł/os. za przejazd
2 - 9 przejazdów
8 zł/os. za przejazd
od 10 przejazdów
7 zł/os. za przejazd

 

Czantoria bus

Dla wygody naszych gości przez cały sezon narciarski 2018, na terenie Ustronia kursuje CZANTORIA BUS!
Mieszkasz w jednym z obiektów noclegowych w Ustroniu? Zamów busa i dojedź na Czantorię tylko za 7 zł/os! Rezerwacja indywidualna telefoniczna: 725 790 137 Zapraszamy wszystkie obiekty noclegowe w Ustroniu do korzystania z usług CZANTORIA BUS.