Zabytkowy staw kajakowy zaprasza!

Zabytkowy staw kajakowy zaprasza!

Staw był jednym z pięciu zbiorników, które od XIII wieku powstawały dla potrzeb tutejszego przemysłu hutniczo- kuźniczego. Woda z nich napędzała ciężkie maszyny w zakładach. Staw w centrum o powierzchni 6.000 m2, już w 1890 roku zaczął być wykorzystywany w celach rekreacyjnych , ów zbiornik wodny w czasach świetności huty stanowił atrakcyjne miejsce, często odwiedzane przez gości, zażywających kąpieli żużlowych. Grobla stawu, otoczona niegdyś malowniczymi włoskimi topolami, wykorzystywana była do spacerów, wypoczynku, a zwano ją promenadą wielkopiecową. Przez kolejne dziesięciolecia XX w. staw kajakowy stanowił atrakcję Ustronia, a funkcję rekreacyjną spełnia do dziś.

GODZINY OTWARCIA:

Od 02.09.2019r. do 30.09.2019r. Staw czynny w weekendy w godzinach 10:00- 17:00.

CENNIK WYPOŻYCZALNI: 

Rower wodny:

30 minut- 12 zł

60 minut- 18 zł

 

*REGULAMIN PROMOCJI:

  1. Warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie paragonu fiskalnego potwierdzającego zakup w drugim miejscu objętym promocją. 
  2. Wypożyczenie 1 roweru wodnego upoważnia do skorzystania ze zniżki maksymalnie 2 osoby!
  3. Klient może wypożyczyć tyle rowerów wodnych, ile zakupił biletów na Kolej, z zachowaniem zasady, iż dzieci do 12 lat mogą korzystać ze sprzętu pływającego jedynie pod opieką osoby dorosłej. Warunkiem skorzystania z większej ilości rowerów wodnych jest ich dostępność w danym momencie.
  4. Paragon jest ważny do 7 dni. Klient może skorzystać ze zniżki na bilety w terminie do 7 dni od dnia zakupu biletów na jedną z atrakcji biorących udział w akcji.