Cennik

DLA OSÓB Z PROBLEMAMI RUCHU Możliwość wywozu koleją wózka inwalidzkiego. Kolej wyprzęgana, która zwalnia w obrębie peronu, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie.
KOLEJ CZYNNA  CAŁY ROK! Co pół roku odbywa się obowiązkowa, dwutygodniowa przerwa techniczna.
ZWIERZĘTA Kolej przewozi zwierzęta BEZPŁATNIE. Małe psy należy przewozić na kolanach. Dla dużych psów należy zabrać kocyk, zalecamy również kaganiec. Podczas wyjazdu trzymaj zwierzę na smyczy. Pamiętaj też by posprzątać po swoim pupilu.
 BAGAŻE Bagaże typu plecaki, torby i inne należy przewozić na kolanach lub pozostawić w szafkach depozytowych znajdujących się na terenie dolnej stacji.
AKTUALNOŚCI SZUKAJ NA:

Do rozpoczęcia długiego Weekendu Majowego zostały już tylko 2 dni!!!! Zapraszamy! Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji!


Cennik dla turystów pieszych

 
Normalny
Ulgowy
Bilet góra - dół
38 zł
33 zł
Bilet w jedną stronę
30 zł
26 zł
Wyjazd z rowerem
32 zł
28 zł
Bilety ulgowe na przejazdy koleją linową przysługują: 1. Dzieciom w wieku od dnia ukończenia 4 roku życia. 2. Młodzieży szkolnej do 16 roku życia. 3. Osobom niepełnosprawnym. 4. Seniorom po przekroczeniu 65 roku życia.
Na korzystającym ze zniżki ciąży obowiązek udowodnienia spełniania przesłanki do skorzystania z określonej ulgi.
Darmowe przejazdy koleją linową przysługują: Dzieciom do dnia 4 urodzin (wymagany jest dokument potwierdzający wiek dziecka).
Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje  rabat w wysokości 20 %. Rabat udzielany jest za okazaniem ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny (dotyczy każdej osoby).
Rodzinom 2 + 2 (dzieci w wieku 4 – 16 lat) proponujemy zakup biletów góra- dół w specjalnej cenie 125 zł. 
Regulamin cennika Kolei Linowej "Czantoria" sp. z o. o.

Bilety ulgowe na przejazdy koleją linową przysługują:

1. Dzieciom w wieku od dnia ukończenia 4 roku życia.

2. Młodzieży szkolnej do 16 roku życia.

3. Osobom niepełnosprawnym.

4. Seniorom po przekroczeniu 65 roku życia. Za okazaniem legitymacji lub innych dokumentów uprawniających do ulgi.

Bilety za 1 zł przysługują:

1. Opiekunom grup szkolnych (1 opiekun na 10 podopiecznych).

2. Przewodnikom prowadzącym grupy.

3. Parom Młodym jadącym na sesje ślubne – szczegóły w kasie.

Darmowe przejazdy koleją linową przysługują:

Dzieciom do dnia 4 urodzin (wymagany jest dokument potwierdzający wiek dziecka).

Pozostałe zniżki na zakup biletu normalnego oraz ulgowego na Kolej Linową przysługują:

1. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny – rabat w wysokości 20 %. Rabat udzielany jest za okazaniem ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny (dotyczy każdej osoby).

2. Posiadaczom Beskidzkiej Karty Rabatowej rabat w wysokości 2 zł.

3. Członkom posiadającym ważną legitymację PTTK rabat w wysokości 2 zł.

4. Mieszkańcom Ustronia: bilet w dwie strony 21 zł, bilet w jedną stronę 18 zł – tylko za okazaniem w kasie biletowej dokumentu poświadczającego miejsce zamieszkania ( dotyczy każdej osoby).

Regulamin cennika Kolei Linowej “Czantoria” sp. z o.o.

1. Zakup biletu stanowi akceptację niniejszego Regulaminu i cennika.

2. Bilety są ważne wyłącznie w dniu zakupu.

3. Bagaże typu plecaki, torby i inne, należy przewozić na kolanach.

4. W przypadku zgubienia lub też zniszczenia biletu, reklamacji nie uwzględnia się.

5. Niewykorzystany bilet nie podlega zwrotowi, za wyjątkiem sytuacji opisanych w punkcie: zwroty.

6. Cena biletu na kolej linową nie obejmuje ubezpieczenia w górach. 7. Zniżki, rabaty i promocje nie łączą się.

Zwroty:

1. Turysta może dokonać zwrotu zakupionego biletu wyłącznie przed upływem jego ważności.

2. Zwrot za zakupiony bilet podlega w całości w przypadku nie kursowania kolei przez czas dłuższy niż 2 godzinny, spowodowany czynnikami zewnętrznymi, niezależnymi od kolei oraz w przypadku gdy do niewykorzystania biletu doszło z innych przyczyn leżących po stronie Kolei Linowej „Czantoria” Sp. z o.o.

3. Zwrotu należności dokonują kasy biletowe prowadzące sprzedaż biletów po okazaniu kasjerowi oryginału biletu wraz z dowodem zakupu np. paragon, faktura VAT, wydruk z karty płatniczej, itp.

4. W przypadku zgubienia lub też zniszczenia biletu, reklamacji nie uwzględnia się.

Kolej Linowa:

1. Dzieci w wieku niemowlęcym powinny być przewożone w nosidełkach.

2. Dzieci o wzroście poniżej 1,25 m oraz w wieku do lat 10 mogą przewożone tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

Tor saneczkowy:

1. Bilety na tor saneczkowy sprzedawane są w kasie stacji górnej kolei.

2. Dzieci do lat 8 mogą korzystać z toru saneczkowego wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów, jednak nie zwalnia to z zakupu dodatkowego biletu.

3. Podczas deszczu, burzy i mgły tor saneczkowy jest nieczynny.

Ochrona danych osobowych: 1.  Administrator danych osobowych Kolej Linowa Czantoria przetwarza dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa a w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( tj. Dz.U. z 2018 r., poz. 1000), Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych w celu przetwarzania wizerunku, nieodpłatnego utrwalanie i wykorzystanie wizerunku do potwierdzenia przysługujących zniżek oraz identyfikacji osoby uprawnionej do korzystania z karnetów lub biletów w okresie na który zostały przyznane. Rozpowszechnianie wizerunku jako przetwarzania danych osobowych, pozyskanych podczas imprez organizowanych na terenie Kolei Linowej Czantoria z powodu braku  możliwości pozyskania przez organizatora imprezy oddzielnych pisemnych zgód na przetwarzanie danych osobowych, również może zostać uznane w sposób dorozumiany poprzez samo uczestnictwo lub powołanie się przez organizatora na jego uzasadniony interes tj. przetwarzanie wizerunku w celach marketingu bezpośredniego, ale też dotyczący wyłącznie promocji imprezy . 2. Osobie korzystającej usług Kolei Linowej Czantoria przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania jak również prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie. 3. Osoba korzystająca z usług Kolei Linowej Czantoria ma prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4. Można skontaktować się z Administratorem przez stronę www.czantoria.odo.ustron.pl, lub za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych, wysyłając wiadomość e-mail na adres: iodo1@odo.ustron.pl Prezentowany cennik, oferty specjalne oraz promocje mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu KC.

Dla grup młodzieży szkolnej powyżej 15 osób
Bilet góra- dół
29 zł / osoba
Bilet w jedną stronę
24 zł / osoba
Zjazd torem saneczkowym
9 zł / osoba
Bilet na wieżę widokową*
4 zł / osoba
Podana cena biletu na wieżę widokową dotyczy wyłącznie grup szkolnych w wieku do 16 lat, liczących minimum 15 osób (nie wliczając w to przewodnika/ opiekuna). Obowiązuje w terminach od 01.01.2024 r. do 21.06.2024 r. oraz w terminie od 02.09.2024 r. do 31.12.2024 r. Warunkiem skorzystania z rabatu jest posiadanie vouchera wydawanego w kasie Kolei przy zakupie biletów grupowych.

GRUPY ZORGANIZOWANE POWYŻEJ 15 OSÓB

  
Bilet góra- dół29 zł / osoba
Bilet w jedną stronę24 zł/ osoba

OFERTA SPECJALNA DLA MIESZKAŃCÓW USTRONIA.

  
Bilet góra- dół21 zł/ osoba
Bilet w jedną stronę18 zł/ osoba

Aby skorzystać z ulgi należy okazać w kasie dokument potwierdzający miejsce zamieszkania (dotyczy każdej osoby).


PARKING

 PARKING PŁATNY. PARKINGI NIE SĄ PARKINGAMI STRZEŻONYMI. PARKINGI CZYNNE SĄ W GODZINACH PRACY KOLEI.

Rodzaj pojazduCena
Samochód osobowy15 zł
Motocykl10 zł
Bus23 zł
Autokar35 zł

STACJA ŁADUJĄCA SAMOCHODY ELEKTRYCZNE TAURON

Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych do skorzystania z stacji ładującej zlokalizowanej na terenie parkingu Kolei Linowej Czantoria.  Stacja dostępna jest 24h/7. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję korzystania ze stacji:

  1. Załóż konto w aplikacji eMap od TAURONA. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny w aplikacji mobilnej, podając wymagane dane. Następnie należy zalogować się z użyciem podanego adresu e-mail stanowiącego login oraz podając ustanowione hasło.
  2. Podłącz pojazd do stacji ładowania.
  3. Dokonaj autoryzacji użytkownika z wykorzystaniem aplikacji eMap od TAURONA lub karty zbliżeniowej. Jak dokonać autoryzacji użytkownika przez aplikację eMap od TAURONA? W aplikacji należy najpierw wyszukać stację ładowania, z której ma nastąpić ładowanie – poprzez przycisk „SZUKAJ” widoczny w głównym menu aplikacji, umożliwiający wpisanie danych adresowych stacji, lub poprzez przycisk „MAPA”, pozwalający na wybranie ładowarki widocznej na mapie. Następnie należy wybrać gniazdo stacji, z którego ma nastąpić ładowanie. Numeracja gniazd na stacji odpowiada numeracji gniazd widocznych w aplikacji. Ostatnim krokiem jest wybranie przycisku „ROZPOCZĘCIE TRANSAKCJI”.
  4. Po naładowaniu do oczekiwanego poziomu, należy dokonać ponownej autoryzacji użytkownika aplikacją lub kartą, a następnie odłączyć pojazd od stacji.
  5. Niezwłocznie po zakończeniu korzystania ze stacji ładowania, przeparkuj samochód, umożliwiając innym użytkownikom dostęp do stacji.